PRODUKCJA FILMOWA

UNESCO - PIERWSZY LIST OTWARTY

POŻEGNANIE PIANISSIMY - piano znaczy cicho…

2015 - AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL

XXXVII POLSKI NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI

EMOCJONUJĄCY WARSZAWSKI FESTIWAL KONI ARABSKICH 2015

Z WIELKIM SMUTKIEM ŻEGNAMY PANIĄ IZABELLĘ PAWELEC - ZAWADZKĄ

2014 - Al Khalediah European Arabian Horse Festival

2014 - Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich

2014 - KRÓLEWSKI DAR Z BAHRAJNU

2013 - Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup - Dzień UAE

2013 - Wielka Warszawska i Wyścig Katarski

GALERIA FOTOGRAFII - MARTA BARANOWSKA

TŁUMACZENIA

PARTNERZY

PARTNERZY TECHNICZNI

WSPIERAJ AHCII

Jeśli chcesz wspierać nasz Instytut
więcej...

Prezes zarządu


więcej...

FOTOGRAFOWIE

Rekomendowani fotografowie
więcej...

GALERIA RYSUNKU

Rysunki satyryczne Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz
więcej...

FACEBOOK - "ZALAJKUJ" NAS!

Kliknij poniżej "Lubię To!" by móc na swoim facebooku śledzić działania PIKJ!
Budujemy Stajnię - przewodnik Muratora

Wybierz odpowiedni projekt dla siebie.

Murator SC11

więcej...

Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup - Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi na warszawskim SłużewcuPomysłodawcą cyklu wyścigów promujących konie arabskie w Australii, USA i Europie jest syn twórcy i pierwszego prezydenta ZEA, HH Sheikh Mansoor Bin Zayed Al Nahyan, wicepremier Abu Zabi, który jest również właścicielem piłkarskiego klubu Manchester City. Szejk przejął po ojcu pasję do koni. Obecnie jest właścicielem wzorcowej stadniny Wathba Stud farm w Normandii i prezesem Emirates Arabian Horse Association, które współorganizuje i sponsoruje już trzy światowe cykle wyścigów dla koni arabskich. Jeden z nich, któremu patronuje matka Szejka Mansoora, Sheikha Fatima, ma rangę mistrzostw świata amazonek. W Warszawie gonitwa w ramach tego cyklu odbędzie się na Służewcu podczas Dnia Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi po raz drugi. Koni dosiadać będą amazonki z 12 państw.

Dzień Arabski jest obok Derby i Wielkiej Warszawskiej najważniejszym dniem wyścigowym na Służewcu. Konie czystej krwi arabskiej od lat cieszą się estymą najpiękniejszych i najdostojniejszych, a dzięki współpracy z naszymi przyjaciółmi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich mamy przyjemność gościć najszybsze konie, hodowane w Europie, już po raz czwarty – podkreśla Wojciech Szpil, Prezes Totalizatora Sportowego.

W poprzednich trzech warszawskich edycjach Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup triumfowały konie zagraniczne. W 2010 roku wgrał trenowany we Francji saudyjski ogier Muqatil Al Khalediah, który ustanowił wspaniały rekord toru na 2600 m - 2' 56,3. Rok później zajął dopiero czwarte miejsce. Zwyciężył wtedy holenderskiej własności francuski Sartejano, a w ubiegłym sezonie triumfował także francuski, niemieckiej własności Ameretto który wystąpi w roli faworyta także w niedzielę. Nagrodą za pierwsze miejsce będzie 60 tys. zł. Amaretto ma także szansę zdobycia premii dla zwycięzcy mini cyklu trzech europejskich gonitw Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup w wysokości 30 tys. euro.

W drugim terminie zgłoszeń zostały skreślone z listy startowej m.in. Sartejano oraz dwa najlepsze konie rosyjskie trenowane na Służewcu, Kazbek i Dostatok, co powinno ułatwić zadanie Ameretto. Ostatecznie w biegu o Nagrodę Europy wystąpi siedem koni. Honoru polskiej hodowli będą bronić ubiegłoroczny derbista Pirat i czwarty w Derby 2013 Amuletti. Prezentacja koni do pierwszej gonitwy o godz. 13.00. Wyścig o Nagrodę Europy rozpocznie się o godz. 16.15, bezpośrednia transmisja w TVP Info od 16.

Na zainteresowanych obejrzeniem najszybszych koni arabskich Europy z bliska czeka na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec wiele atrakcji m.in. pokaz cheerleaders, jazda na kucykach dla dzieci, karuzela łańcuchowa, dmuchaniec, czy fotograficzny Mediabox. Na terenie Toru można skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej oraz stoisk promocyjno-sprzedażowych, na których można kupić gadżety związane z wyścigami konnymi.

Bilety do strefy B kosztują 5 zł. Wejście na teren Trybuny Honorowej wyłącznie ze specjalnym zaproszeniem, karnetem lub biletem cateringowym. Wjazd na teren Toru od ul. Puławskiej. 

Szczegółowe informacje i wyścigowe aktualności znajdują się na stronie: http://www.torsluzewiec.plkontakt z nami
Aby się z nami skontaktować kliknij: KONTAKT

PIKJ ©2010
Nota prawna

Project: www.futurition.com

Kuwait, UAE, Qatar, Saudi, Oman, Jordan, USA, France, UK, United Kingdom, Italy, الكويت ، الإمارات العربية المتحدة ، قطر ، السعودية ، عمان ، الأردن ،